Zāļu tējas veselībai un enerģijai

Zāļu tējas veselībai un enerģijai

Ārstniecisko augu audzēšanas niša Latvijā nav liela, bet ir stabila. Daudzi no mums, paši dodas pļavās un savāc augus, no kuriem rudenī, ziemā un pavasarī gatavo smaržīgas un dziednieciskas tējas, bet tie, kuriem tādas iespējas nav, labprāt iegādājas Latvijā ražotās zāļu tējas.

Par Latvijā ražotājām tējām, droši varam teikt, ka tās ir dabiskas, zaļas, smaržīgas, ka katrs ziediņš, katra lapiņa sevī nes dabas enerģiju, kura pēc tam ieplūst mūsu organismā un piepilda to ar tik ļoti nepieciešamo dzīvības enerģiju. Ne jau katram no mums, darba dienas beigās ir iespēja doties pie dabas un uzņemt tās enerģiju, tad jāsaka, paldies, tiem cilvēkiem, kuri ražo zāļu tējas un ļauj dabai nonākt pie mums tējas izskatā. Katrs, zāļu tējas malks, nes sevi ziedu smaržu, vēja pieskārienus, lietus čukstus, saules siltumu un zemes stiprumu, katrs zāļu tējas malks, padara mūs stiprākus, veselākus un enerģiskākus.

Precīzas informācijas, par to cik daudz ārstniecības augu katru gadu tiek ievāks Latvijā, nav. Latvijā, ir aptuveni 45 saimniecības, kuras ir reģistrējušās kā ārstniecības augu apstrādes un pārstrādes uzņēmumi. Lai, varētu veiksmīgi darboties, vairums uzņēmumu ir gan ārstniecības augu audzētāji, gan pārstrādātāji. Šajā jomā, darbojas arī pārpircēji, bet viņi negrib cilvēkiem pienācīgi maksāt par padarīto darbu, tāpēc daudziem no viņiem klājās samērā grūti. Bet par uzņēmumiem varam teikt, ka tie turpina attīstīties, jo cilvēku interese par ekoloģiskiem produktiem turpina pieaugt.

Latvijā, daudzas zemnieku saimniecības, kā blakus produktu audzē ārstniecības augus, piemēram, pieneņu saknes, zemeņu lapas, vārpatu, u. c., bet daudzi augi tiek audzēti speciāli, piemēram, kumelīte, piparmētra, mārdadzis , raudene, u c. Speciālisti, šajā jomā, apgalvo, ka vākt tējas savvaļā ir izdevīgāk nekā audzēt. Audzēt izdevīgi ir tikai tos augus, kurus katru gadu nav jāstāda jaunā vietā un jāatjauno, jo tas ir ļoti darbietilpīgs process. Priecē tas, ka Latvijas daba ir ļoti dāsna, un savākt zāļu tējas katrs var gan individuāli, gan arī priekš uzņēmumiem, kuri tās pārstrādā un tālāk tirgo pircējiem.

Ja runājam par zāļu tējām, tad pirmās, ko uzreiz iedomājamies ir daktera Tereško zāļu tējas, Rūķīšu tējas, Anna Bergmans zāļu tējas un vēl daudzas jo daudzas citas, kuras varbūt lietojat tieši jūs un uzskatāt tās par vislabāko Latvijas produktu.

Dr. Tereško tējas ir slavenas ar savu sastāvu, piemēram, ja tēja ir paredzēta labam miegam, tad tās sastāvā ietilps ārstniecības augi, kuri pildīs šo funkciju. Tātad, jūs varat iegādāties: dabas dārzu tēju, Veselības tēju aknām, Veselības tēju žultspūslim, Veselības tēju žultsakmeņu šķīdināšanai, Pirts veselība tēju, veselības tēju ādai, Veselības tēju asinsvadiem, Veselības tēju sirds spēkam un vēl daudzas citas tējas.

Rūķīšu tēja arī ir pieejama ļoti plašā sortimentā. Jūs varat iegādāties gan beramās tējas, kuru sastāvā ietilpst viens ārstnieciskais augs, gan beramos tēju maisījumus, gan mērcējamās tējas. Tēju ražotāji ir izveidojuši arī savu, Rūķīšu tēju lielo kolekciju, tējas ar savu dizainu. Tā kā tējas dzeršana nevar notikt bez krūzes, tad Rūķīšu tēju ražotāji ir parūpējušies arī par krūžu ražošanu.

Mēs pastāstījām jums tikai par ļoti mazu daļiņu, zāļu tēju ražotāju, Latvijā tādu ir ļoti daudz un tas priecē.