Vai ir vērts investēt nelielas naudas summas?

Vai ir vērts investēt nelielas naudas summas?

Daudzi cilvēki saprot, ka labākais un vienkāršākais veids, kā iegūt naudu ir, to investējot. Finanšu investīcijas principā nozīmē to, ka investors liek savai naudai pelnīt jaunu naudu. Tātad, investējot var pelnīt neko aktīvi nedarot. Tas noteikti ir katra cilvēka sapnis, tomēr tas apstājas pie tā, ka daudziem vienkārši nav kapitāla, ko investēt. Lai sāktu pelnīt ar finanšu investīcijām parasti nepieciešami vismaz daži tūkstoši eiro, taču šādu brīvu līdzekļu ir reti kuram. Tomēr, mēs gribētu iedrošināt investēt arī mazas summas. Šeit būs daži piemēri, kā veiksmīgi ieguldīt nelielas naudas summas.

Noteikti būsiet dzirdējuši veiksmes stāstus, kad cilvēki no dažiem simtiem eiro, ar investīciju palīdzību, ieguvuši vairākus tūkstošus. Tā patiešām var notikt, taču šajā gadījumā runa ir par ļoti augsta riska investīcijām imprumut rapid online. Piemēram, spekulējot ar akciju cenām vai valūtu kursiem, arī ar ļoti mazām summām iespējams iegūt daudz naudas, turklāt salīdzinoši īsā laikā, taču jāsaprot, ka arī iespēja pazaudēt ieguldīto ir visai liela. Ja esat iesācējs un jums nav padziļinātu zināšanu par finansēm un ekonomiku, tas jau vairāk līdzinās azartspēlēm, nevis investīcijām, bet, ja jūs finanšu lauciņā jūtaties spēcīgs, šādas investīcijas varat uzsākt arī ar nelielām summām.

Ja riskēt tomēr negribat, ir jāmeklē citi ieguldījumu veidi. Ja runājam par summām, kas nepārsniedz dažus simtus eiro, ar dažādu vērtspapīru iegādi reāli kaut ko nopelnīt neizdosies. Piemēram, pērkot obligācijas vai stabilu, lielu uzņēmumu akcijas, un pelnot uz dividendēm un akciju cenu kāpumu ilgtermiņā, ieguvums, visticamāk būs aptuveni tāds pats vai mazliet augstāks kā inflācijas līmenis. Tas nozīmē, ka varēsiet saglabāt savu uzkrājumu vērtību, bet nopelnīt diez vai. Tomēr, arī uzkrājumu vērtības saglabāšana ir labāk nekā nekas credit fara adeverinta de venit.

Tad vēl varam runāt par vidēja riska investīcijām, piemēram, investēšanu mazu, bet potenciāli strauji augošu uzņēmumu akcijās vai ieguldījumiem naudas aizdevumu platformās. Šajos gadījumos potenciālā peļņa būs lielāka un, ja investīcijas būs veiksmīgas, atdeve jau būs pieklājīga, tomēr jāņem vērā arī risks. Iespēja, ka pazaudēsiet visu ieguldīto ir neliela (ja daudz maz prātīgi un apzinīgi izvēlēsieties investīciju objektu), tomēr daļu naudas pazaudēt var nākties.

Tomēr, ja runājam par nelielu summu investēšanu, tad labāk ir investēt pakāpeniski. Piemēra, ja jums ir lieki 100 eiro, varat nopirkt dažas akcijas un jau ļaut tām mazliet pelnīt (sākumā gan jāparēķina, vai komisijas maksas un vērtspapīru konta atvēršana neizmaksā neadekvāti dārgi). Kad atkal iekrāsiet nākamos 100 eiro, akcijas varat piepirkt klāt. Tāpat var darīt arī ar daudziem citiem investīciju veidiem. Jūs sevi pakāpeniski pieradināsiet un iepazīstināsiet ar investīciju būtību un tad, jad būsiet ieguldījis jau ļoti lielas summas, zināsiet, kā un ko darīt.