Finanšu plānošana pirms ģimenes pieauguma

Finanšu plānošana pirms ģimenes pieauguma

Bieži vien pirms bērns ir piedzimis, jaunie vecāki sāk iepirkt lērumu jaunu drēbīšu, kuras ne vienmēr būs noderīgas un vajadzīgas. Daži vecāki ieiet azartā un ieraugot kādu smuku lietu, vēlas to iegādāties. Tā kā mazulis aug ļoti ātri un kļūst lielāks ar katru dienu, tas nozīmē, ka lielākā daļa no šīm drēbēm nemaz netiks uzvilktas. Jaunie vecāki ignorē faktu, ka pirmajos dzīves mēnešos mazajam bērniņam nepieciešamas vien dažas lietas: daži rāpulīši, pāris jaciņas, krekliņi un cepurīte. Bet ja ārā ir auksts, tad nepieciešams kombinezons. Tieši tāpat ir ar rotaļlietām, pirmajos mēnešos mazulim tās nebūt nav vajadzīgas, bet vecāki sapērk tik daudz mantu, ka pēc tam paši nezina, kur lai tās liek. Turklāt, arī radi, draugi un paziņas, nākot uz raudzībām vai kādām svinībām uzdāvinās visas iespējamās mantas. Tad, kad bērns ir pavisam mazs un tikai mācās satvert, saklausīt un ieraudzīt, no daudzām mantām nebūs nekādas jēgas. Šādā veidā vecāki iztērē daudz naudas mantām, kuras sākumā nemaz nav vajadzīgas. Šo naudu labāk iztērēt lietām, kas konkrētajā brīdī ir nepieciešamas un noderīgas. Labāk būtu, ja izvēlētos vienu vai divas mantiņas, kuras palīdz attīstīties un ir zīdainim piemērotas. Nepieciešamo informāciju, kas bērniņam ir nepieciešams katra vecuma posmā var sameklēt internetā vai arī pajautāt ārstam. Iegūta informācija palīdzēs jums izvairīties no daudzu, nevajadzīgu mantu iegādāšanās un veltas naudas izšķiešanas. Padomi iegūti no www.kviklantop.com.

Ir lietas, bez kurām zīdainis nevar iztikt pirmos mēnešus vai gadus. Šīs lietas visbiežāk ir dārgākas un prasa lielāku summu no ģimenes budžeta. Ir svarīgi jau laicīgi saplānot, kur dabūsiet naudu, kā arī jāizplāno, vai ar pašreizējo summu pietiek, lai nodrošinātu visu nepieciešamo zīdaiņa labsajūtai. Jau laicīgi par šīm lietām ir jāizdomājas un, iespējams, jāsāk iekrāt kāda nauda. Tās būs tādas lietas, kā rati, sēdeklītis automašīnai (tādi būs nepieciešami divi, jo bērns aug un ar laiku būs vajadzīgs lielāks sēdeklītis), gultiņa, šūpulis, vanna un citas līdzīgas lietas. Arī vēlāk var rasties izdevumi, kuri ne tikai agrāk plānoti un ar to arī ir jārēķinās.

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns iegūtu visu to labāko. Mūsu dzīves pienākums ir palīdzēt tiem, kurus esam laiduši pasaulē. Viens no veidiem, kā izrādīt rūpes ir ieguldīt bērna nākotnē – lån 1000. Tad, kad bērns izaugs, viņš pats sāks plānot savu dzīvi un izvēlēsies savu augstskolu, karjeras izvēli un savu dzīves vietu. Lai atbalstītu savu bērnu un viņa izvēles, lielisks veids ir iekrāt naudu. Ir iespēja uzkrāt naudu bankā, kura nonāks pie jūsu bērna, kad tas būs sasniedzis konkrētu vecumu. Tā pat jums ir iespēja ieguldījumu regulāri papildināt ar kādu naudas summu katru mēnesi.